Přátelský zápas s Prague Pegasus

27.07.2020

V neděli 26. července bylo na baseballovém hřišti v Lounech přefamfrpálováno. Se Zlatonkami totiž přijeli poměřit síly hráči Prague Pegasus. Naposledy jsme proti Praze hráli na posledním mistrovství České republiky a tehdy to skončilo totálním skalpem. Jak tomu bylo tentokrát? 

Zlatonky se připravují velmi zvláštním způsobem. 

Něco málo přes 30 famfrpálistů se neskutečně těšilo na společný souboj po dlouhé koronavirové pauze. Týmy se nejprve musely rozcvičit. Pražští Pegasové měli v rukávu rozsáhlou přípravu s rozběháním, protažením, taktikou a pokřikem. Zlatonky naopak zvolily neobvyklý způsob, kdy kapitán se svými spoluhráči meditoval a podsouval do mozků Zlatonek pokyny a pozitivní auru. 

Zlatonkovský bílý trikot zároveň oblékly tři posily z dalších českých týmů. Za Brno Banshees to byl Matěj Bělohoubek společně s Janem Štrosem. Z Phoenixes Pilsen byl šťastlivcem Lukáš Halamka. 

Kompletní sestava Zlatonek 

Po úvodním "brooms up" se všichni zašklebili, začíná zábava! Zlatonky se naposledy s někým utkali na říjnovém mistrovství ČR, měsíc netrénovali a hráli s třemi novými tvářičkami, i tak se však vydaly vstříc nabíhajícím Pražákům a giganta se nezalekly. S Pegasy drželi žatečtí sportovci dlouhou dobu krok. To však netrvalo dlouho a mistr České republiky 2019 začal navyšovat svůj náskok. Když do hry vběhla zlatonka (rozhodčí), chytači Žatce se ani nemohli pokoušet o chycení, zápas by totiž nevyhráli. I druhý vzájemný duel skončil výhrou Pegasů, na rozdíl od mistrovství to však žádné ponížení nebylo. Na MČR se Žatci nepodařilo ani vstřelit branku, v tomto případě jich dal 7, což je obrovský pokrok. 

Je nádherné pozorovat ten pokrok. Ještě v září jsme měli opravdová košťata a železné obruče, teď dáme branku Praze... a dokonce ne jednu! Vypadá to moc dobře a už se těším na říjnové mistrovství, bude to jízda! 

- kapitán Jarda Šnobl o zlepšení a celkové formě týmu


Následoval mixovaný zápas, kde se ze spoluhráčů rázem stali protihráči a naopak. Posléze byly utužovány mezitýmové vztahy, bylo prolito pivo a o zábavu nebyla nouze. Akce byla naprosto povedená a oba týmy si ji nemohly vynachválit.


Autorem článku: Jaroslav Šnobl

Fotograf: Tomáš Krabač 

© 2019 Žatecké zlatonky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky